×
JERZY JAN KRUŻEL

Po 25 latach ...

Po 25 latach od ostatniego występu na X YAPIE 1985 , a po 30 latach od otrzymania Grand Prix na VI YAPIE 1980 , postanowiliśmy ponownie zagrać razem.

Było to bardzo trudne i blisko rok zajęło mi znalezienie adresów do członków zespołu z ostatniego składu, ponieważ z niektórymi nie widziałem się blisko 25 lat. Było to też trudne z tego względu, że każdy z nich mieszka w innej części Polski:

Wiesław Jarosz w Szczecinie, Jerzy Krużel w Przemyślu, Ania i Romek Karowie w Stalowej Woli , Zbigniew Kaczmarczyk w Starym Sączu a Marek Czyżowski w Rzeszowie. Do Jurka Niwy nie udało mi się dotrzeć ale wiem, że wyjechał z kraju i mieszka w Austrii.

Po spotkaniu 9-11.10.2009 w Górecku Kościelnym na Roztoczu, z okazji 40 lecia UKT UMCS Mimochodek, postanowiliśmy od nowa reaktywować działalność zespołu i wystąpić jako goście w listopadzie na Lubelskim Festiwalu Piosenki Studenckiej BAKCYNALIA 2009 a potem na 35 Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki Turystycznej YAPA 2010.

Na 35 YAPIE w marcu 2010 roku wystąpiliśmy w nocnym koncercie w tym prawie samym składzie co przed 30 laty. Nie było tylko Beatki Piątek a Jurka Niwę zastąpił na gitarze Aleksander Kłapa z Przemyśla.

W maju 2012 roku zespól wystąpił na IV Ogólnopolskim Spotkaniu z Piosenką Turystyczną „Pod Kopcem” w ramach IX Podkarpackiego Jarmarku Turystycznego oraz w Piwnicy Artystycznej „Pod Niedźwiadkiem” w Przemyślu.

We wrześniu 2012 roku wydaliśmy Śpiewniczek Integracyjny GRUPY R „To lubimy” wraz z płytą CD ze 120 piosenkami (w mp3) zespołu oraz naszych przyjaciół.

Obecnie nie prowadzimy tak aktywnej działalności jak w czasach studenckich, ale od czasu do czasu występujemy na różnych imprezach o charakterze turystycznym i poetyckim.

Uzależnione jest to od możliwości czasowych członków zespołu mieszkających w różnych częściach Polski.

JERZY JAN KRUŻEL

Magazyn Piosenki Studenckiej Mikroklimat - Strona informacyjna
https://mikroklimat-mps.pl/

Piosenki w wykonaniu Jurka Krużela
Strojne w Biel - Zima z Bazuną 2024  
JERZY JAN KRUŻEL - WYBORY SAMORZĄDOWE 2024, OKREG 1, MIEJSCE 2
logo Script logo