×
JERZY JAN KRUŻEL

PSZCZELARSTWO

W 1984 roku, po raz pierwszy zetknąłem się z pszczołami.

Tak mnie one zafascynowały, że dziś jestem właścicielem 45 pniowej pasieki.

Jest to kontynuacja moich tradycji rodzinnych. Mój wujek, Władysław Bendzera był hodowcą matek pszczelich i zawodowym pszczelarzem.

W celu prawidłowego prowadzenia pasieki i hodowli pszczół odbyłem wiele kursów i szkoleń pszczelarskich, zdobyłem tytuł „pszczelarza”.


W 2007 roku obroniłem maturę europejską w zawodzie technik-pszczelarz w Technikum Pszczelarskim (Studium Policealne 2006-2007) w Pszczelej Woli – jedynej takiej szkole w Europie a może i na świecie.


W 2010 roku miód wielokwiatowy z mojej pasieki otrzymał tytuł „Najlepszego miodu Ziemi Przemyskiej” , po głosowaniu przez mieszkańców miasta, podczas „Święta Miodu” w Przemyślu.


25.06.2010 roku od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego, otrzymałem odznakę honorową „Zasłużony dla rolnictwa”.

Od 2005 roku byłem członkiem Zarządu Związku Pszczelarzy Ziemi Przemyskiej, a od 2008 do grudnia 2013 roku  r, Wiceprezesem Zarządu ds. Szkolenia tego Związku.


W czasie X Podkarpackiego Święta Miodu w Rzeszowie otrzymałem II miejsce w konkursie „Najlepsza Pasieka Podkarpacka 2014” w kategorii pasiek  amatorskich. W konkursie startowało 58 pasiek amatorskich.


Jestem autorem kilkunastu prac na temat życia i hodowli pszczół.

Biorę aktywny udział w pracach  Związku Pszczelarzy Ziemi Przemyskiej w Przemyślu.

JERZY JAN KRUŻEL

Magazyn Piosenki Studenckiej Mikroklimat - Strona informacyjna
https://mikroklimat-mps.pl/

Piosenki w wykonaniu Jurka Krużela
Strojne w Biel - Zima z Bazuną 2024  
JERZY JAN KRUŻEL - WYBORY SAMORZĄDOWE 2024, OKREG 1, MIEJSCE 2
logo Script logo